Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch zákazu chodiť von, platia však prísne podmienky

Správy Svet

26.4.2020 (Webnoviny.sk) – Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch nariadeného pobytu doma znovu chodiť von. Zákaz vychádzania detí bol jedným z prísnych opatrení španielskej vlády zameraných na boj s novým koronavírusom, pričom deti nesmeli vyjsť von po 44 dní. Teraz však deti mladšie ako 14 rokov po novom môžu ísť na prechádzku s jedným rodičom.

Viac o téme: Koronavírus

Prechádzka ale nemôže trvať viac ako hodinu a musí byť v okruhu jedného kilometra od domu. Parky však zostávajú zavreté. Deti si môžu vziať von len jednu hračku a nesmú sa hrať s ostatnými deťmi.

Tiež by si mali udržiavať metrový odstup od druhých ľudí. Úrady odporúčajú rodičom aj deťom, aby si pred prechádzkou aj po nej umyli ruky.

Španielsko prijalo počas pandémie nového koronavírusu jedny z najprísnejších opatrení na svete, pripomína agentúra AP. Tie pomohli znížiť dennú mieru nákazy z marcových 20 percent na menej ako dve percentá tento týždeň.

Vláda plánuje na budúci týždeň povoliť dospelým obyvateľom cvičenie vonku. V súčasnosti sú dovolené len nevyhnutné cesty za účelom nákupu potravín a liekov a cestovanie do práce.

Krajina eviduje takmer 225-tisíc prípadov nákazy a takmer 23-tisíc úmrtí spôsobených ochorením COVID-19. Naozajstné počty sú však pravdepodobne ešte vyššie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch zákazu chodiť von, platia však prísne podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.