Desaťtisíce ľudí v Prahe na Václavskom námestí opäť protestovali proti premiérovi Babišovi

Správy Svet

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Desaťtisíce stúpencov českej opozície sa zišli v utorok na pražskom Václavskom námestí, aby opäť protestovali proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi a žiadali jeho odstúpenie. Proti Babišovi vedie Európska únia audit a premiér je aj trestne stíhaný v súvislosti s kauzou Čapí hnízdo, v rámci ktorej mal údajne zneužiť fondy EÚ.

Mikuláš Minář, líder kampane Milion chvilek pro demokracii, po skončení protestu na Václavskom námestí zavelil na pochod smerom na železničné Hlavné nádražie, kde demonštranti zaplnili horné poschodie budovy a stáli tiež v priechodoch k nástupištiam.

Cestou na nádražie demonštranti kreslili po zemi nápisy ako „Demisiu“ a „Odstúp“, a pokreslili tiež Lidový dům, sídlo koaličnej Českej strany sociálno demokratickej (ČSSD).

Medzi transparentami vynikal najmä nápis „Všetci kradnú, iba ja čerpám“, ktorý bol po slovensky, keďže Babiš je slovenského pôvodu.

Samotný premiér demonštrantom v utorok večer odkázal, že neodstúpi, ale právo ľudí protestovať rešpektuje.

Viac k témam: demonštrácia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Desaťtisíce ľudí v Prahe na Václavskom námestí opäť protestovali proti premiérovi Babišovi © SITA Všetky práva vyhradené.