Demokratická strana odmieta prepustenie Trnku, jej predstavitelia dali reťaz na dvere prokuratúry

Slovensko Správy

19.1.2020 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia Demokratickej strany uzamkli reťazou vstupné dvere na Úrade špeciálnej prokuratúry v Pezinku. Vyjadrili tak svoj nesúhlas s postupom prokurátora, ktorý nariadil prepustiť bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T.

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor strany, pričom jej členovia tiež vyzvali ľudí, aby v pondelok 20. januára začali o 11:55 všetci spoločne protestne trúbiť.

„Ak špeciálny prokurátor Dušan Kováčik nevie, ako sa zatvárajú kočnerovci, Gorily a vysokopostavení zločinci, ktorí parazitujú a ničia životy slušných ľudí, tak my – Demokratická strana – mu to ukážeme. Nech sa pozrie na túto reťaz. Zločinci, ani tí vysokopostavení, sa z basy nepúšťajú,“ vyhlásil volebný líder Demokratickej strany a poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár.

Ľubomír Galko pripomenul, že práve v dôsledku tlaku jeho kolegov skončili vo svojich funkciách niektorí ľudia.

„Ako Robert Kaliňák, Ladislav Bašternák, Marian K., šéf finančnej polície Bernard Slobodník, prezident finančnej správy František Imrecze či štátna tajomníčka Monika Jankovská alebo Viliam Jasaň. Na rade sú Dobroslav T. a Ján Počiatek,“ dodal Galko.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Demokratická strana odmieta prepustenie Trnku, jej predstavitelia dali reťaz na dvere prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.