Demokrati nechcú Sandersa za kandidáta na prezidenta a preto naňho vytiahli Rusko, tvrdí Trump

Správy Svet

25.2.2020 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v utorok vyhlásil, že opozičná Demokratická strana nechce, aby za ňu kandidoval v novembrových prezidentských voľbách Bernie Sanders, a preto naňho vytiahla informácie o tom, že ho údajne podporuje Rusko.

„Bernie podľa všetkého vyhráva. Vyzerá to, že vyhráva a že má navrch. A oni (Demokratická strana – pozn. SITA) ho asi zo zrejmých dôvodov nechcú, takže naňho vymysleli tú vec s Ruskom,“ povedal Trump na tlačovej konferencii počas druhého dňa jeho návštevy v Indii.

Príliš ľavicový aj na demokratov

Nie je úplne zrejmé, o čo v tomto prípade ide a nakoľko Trump fabuluje, a tiež nie je jasné, čo myslel pod „zrejmými dôvodmi“, pre ktoré si demokrati neprajú kandidatúru Sandersa.

Vo všeobecnosti je však Sanders považovaný za príliš ľavicového dokonca aj na demokratov, čo by podľa mnohých analytikov mohlo odradiť stredových voličov.

V každom prípade, príbeh o údajnom ruskom záujme podporiť v amerických prezidentských voľbách Sandersa si určite celý nevymyslel Trump, pretože už predtým o ňom informovali viaceré médiá, a aj samotný Sanders vyhlásil, že ho o záujme Ruska podporiť ho informovali americké spravodajské služby.

Prezident má svoju hypotézu

Trump k tomu v utorok uviedol, že je podľa neho „trochu zvláštne“, že tajné služby informovali o tejto ruskej aktivite Sandersa, a nie jeho ako prezidenta USA.

Prezident má aj vlastnú hypotézu, kto informácie o údajnom ruskom záujme o podporu Sandersa dostal na verejnosť. Bol to podľa neho Adam Schiff, predseda výboru pre tajné služby Snemovne reprezentantov amerického Kongresu a popredný člen Demokratickej strany. „Myslím si, že to asi zverejnil Schiff. Nemal by zverejňovať takéto veci,“ uviedol Trump.

O tom, že Rusko chce podporiť v americkom predvolebnom súboji Sandersa, písal Trump už v pondelok na Twitteri. Predstavitelia tajných služieb „podľa všetkého povedali Bláznivému Berniemu, že Rusko sa zaujíma oňho a nie o mňa,“ napísal prezident.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Demokrati nechcú Sandersa za kandidáta na prezidenta a preto naňho vytiahli Rusko, tvrdí Trump © SITA Všetky práva vyhradené.