Dbajte o svoj zrak so svietidlami Philips EyeComfort

Slovensko Správy

4.12.2020 (Webnoviny.sk) – Pôvodom únavy zraku býva veľmi často nevhodné osvetlenie. Svietidlá Philips s integrovaným LED zdrojom, ktoré nesú označenie EyeComfort, boli laboratórne testované v súlade s fotobiologickou bezpečnostnou normou. Vďaka tomu budú vaše oči chrániť a zaistia maximálne pohodlie.

Každý z nás trávi podstatnú časť dňa v priestoroch s umelým osvetlením. Celkový čas sa samozrejme líši, napríklad v závislosti od povolania či ročnom období (v zime svietime viac ako v lete). Z toho dôvodu je voľba správnych svietidiel kľúčová. Nevhodné osvetlenie môže dlhodobo unanovať oči a kaziť tým zrak.

Na túto skutočnosť sa pri zdokonaľovaní svojich produktov zameral holandský výrobca Philips a na trh uviedol radu výrobkov EyeComfort. „Navrhnuté pre pohodlie vašich očí,“ výrečne opisuje slogan radu. Všetky svietidlá a žiarovky s týmto označením spĺňajú osobitné kritériá komfortu zraku.

Medzi faktory, na ktoré sa výrobca pri vývoji radu EyeComfort zameral, patrí blikanie, oslnenie, stroboskopický efekt, fotobiologická bezpečnosť, stmievateľnosť a ladenie a podanie farieb.

Integrované LED zdroje Philips v porovnaní s inými značkami neblikajú. Hoci by sa mohlo zdať, že je tento problém zanedbateľný, pretože ľudské oko nie je schopné efekt zachytiť, nenechajte sa zmiasť. Následkom by mohli byť nepríjemné dopady na vaše zdravie. LED osvetlenie Philips bolo vyrobené s dôrazom na minimalizáciu efektu blikanie.

Niektoré LED svietidlá môžu nepríjemne oslňovať, čo nemusí byť na prvý pohľad zreteľné kvôli svetelnému jasu. Nerovnomerné osvetlenie a oslnenie môže byť napríklad príčinou migrén.

Ošetrenie proti stroboskopickému efektu zabezpečuje, aby sa viditeľný pohyb nejavil sekaný či spomalený, naopak napomáha jeho plynulosti. Všetky tieto aspekty boli laboratórne testované a sú v súlade s fotobiologickou bezpečnostnou normou.

Poslednými požiadavkami svietidiel EyeComfort sú vysoký index podania farieb a stmievateľnosť. Philips si dal za cieľ čo najvernejšie podanie farieb, aby farby osvetľovaného prostredia vynikli také, aké sú, a nedošlo k ich skresľovaniu.

Rozhodne neprehliadnite inteligentné svietidlá Philips, ktoré všetky tieto kritériá spĺňajú s gráciou. Pri takýchto svietidlách si podľa potreby môžete upravovať teplotu chromatickosti – teda akou farbou (od teplej žltej až po studenú bielu) bude svietidlo svietiť – aj RGB farbu svetla. Veľkou prednosťou je funkcia stmievania, vďaka čomu si navolíte intenzitu svetla, aby vám bolo príjemné.

LED svietidlá Philips s označením EyeComfort zakúpite na www.feim.sk.

Informačný servis

Viac k témam: FEIM, osvetlenie, Philips EyeComfort, PR, zrak
Zdroj: Webnoviny.sk – Dbajte o svoj zrak so svietidlami Philips EyeComfort © SITA Všetky práva vyhradené.