Dážď na Slovensku neustane a hrozia povodne, meteorológovia vydali aj výstrahu pred vetrom

Slovensko Správy

4.3.2020 (Webnoviny.sk) – Meteorológovia v stredu varujú pred vetrom, snehovými jazykmi a závejmi, ako aj povodňami, ktoré sa môžu tvoriť vplyvom trvalého dažďa. Výstrahu 1. stupňa pred vetrom vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre niektoré okresy Košického kraja a okres Vranov nad Topľou do 17:00.

Miestami sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo, v nárazoch rýchlosť 65 – 70 km/h a priemernú rýchlosť 45 – 50 km/h. Výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí pre niektoré okresy Prešovského kraja do 20:00. Povodeň z trvalého dažďa stále hrozí v okrese Michalovce, výstrahu 1. stupňa vydali meteorológovia do štvrtka do 12:45.

Na Slovensku bude v stredu oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď, na východe aj výdatný, od cca 600 metrov aj sneženie. Na západe pribudnú zrážky len ojedinele a popoludní miestami aj zmenšovanie oblačnosti.

„Najvyššia denná teplota bude 6 až 11 stupňov, na Kysuciach, Orave, Liptove a v Prešovskom kraji okolo 4 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov dosiahne sa bude pohybovať na úrovni -3 stupňov,“ uvádza SHMÚ. Predpokladané množstvo zrážok je do 5 mm, vo východnej polovici 5 až 15 mm / od 800 m do 15 cm snehu.

Viac k témam: počasie, povodeň, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Dážď na Slovensku neustane a hrozia povodne, meteorológovia vydali aj výstrahu pred vetrom © SITA Všetky práva vyhradené.