Danko sa v parlamente pochytil s Poliačikom, Matovič prišiel s transparentom „On je ožratý“

Slovensko Správy

21.1.2020 (Webnoviny.sk) – Poslednú schôdzu parlamentu sprevádzali výčitky a ostrá slovná výmena predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) s poslancami opozície.

Matovič sa pripojil k výzve Poliačika

Šéf parlamentu počas rokovania vyhlásil, že k prezidentke SR Zuzane Čaputovej „nechová žiadnu úctu“. „Prezidentský palác si budem ctiť, keď bude apolitický a nebude slúžiť feťákom ako ste vy,“ odkázal Martinovi Poliačikovi z Progresívneho Slovenska.

Ten ho v reakcii na to vyzval, aby sa prezidentke ospravedlnil, keďže jeho slová nie sú hodné druhého najvyššieho ústavného činiteľa. K tejto výzve sa pripojil aj líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Danko však o týchto návrhoch nedal hlasovať a ani sa v pléne neospravedlnil.

Transparent s nápisom „On je ožratý“

Predseda OĽaNO zároveň predstúpil pred šéfa parlamentu s transparentom, na ktorom bolo napísané „On je ožratý“.

Danko reagoval vyhlásením, že je rád, že je koniec volebného obdobia a tohto „šialenca“ už neuvidí. „Pri všetkej úcte, toto čo ste napísali, je neskutočná drzosť,“ reagoval Danko a Matoviča vyzval, aby si sadol na svoje miesto.

„Vy si niekedy mýlite moju dobrotu s hlúposťou. Veľmi dobre viete, že som iný človek, ako ma prezentujete v sociálnych médiách a mám vás plné zuby všetkých,“ dodal predseda Národnej rady SR.

Viacerí poslanci v utorok totiž Danka vyzvali na odber krvi.

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko sa v parlamente pochytil s Poliačikom, Matovič prišiel s transparentom „On je ožratý“ © SITA Všetky práva vyhradené.