Ďalšie dve osoby sú obvinené v prípade výbuchu plynu v Prešove, hrozí im doživotie

Slovensko Správy

22.2.2020 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s vyšetrovaním decembrového výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove obvinila polícia ďalšie dve osoby za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia. Dvojica bola v piatok 21. februára zadržaná a polícia teraz vykoná úkony trestného konania.

Zároveň krajský policajný vyšetrovateľ na základe doposiaľ vykonaného dokazovania zmenil právnu kvalifikáciu aj voči trom už obvineným a väzobne stíhaným osobám. Krajská polícia v Prešove o tom informovala na svojom facebookovom profile.

Trestné konanie

Ako polícia uvádza, krajský policajný vyšetrovateľ v súčinnosti s kriminalistami, mnohými znalcami a expertmi z rôznych odborných a vedeckých odvetví a disciplín intenzívne dokumentoval a vyhodnocoval jedno z najrozsiahlejších miest trestného činu v histórií slovenskej kriminalistiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie)

V súčasnosti je vedené trestné konanie v súvislosti s vyšetrovaním obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu voči piatim obvineným, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie.

V súčasnom štádiu nie je možné, z dôvodu možného zmarenia vyšetrovania, poskytovať akékoľvek ďalšie informácie o prebiehajúcom trestnom stíhaní,“ dodala polícia.

Výbuch plynu

Výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove, ku ktorému došlo 6. decembra minulého roku, si vyžiadal sedem potvrdených obetí. Na likvidácii požiaru a evakuácii obyvateľov sa podieľalo 117 hasičov a 50 kusov techniky. Hasičom pri zásahu pomáhali aj záchranári, policajti, vojaci a horskí záchranári.

Poškodený panelák už za pomoci špeciálneho demolačného stroja zbúrali. Mimoriadnu situáciu, vyhlásenú v súvislosti s výbuchom, odvolala primátorka mesta Andrea Turčanová v utorok 18. februára.

Viac k témam: obvinenie, polícia, Výbuch plynu v Prešove
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalšie dve osoby sú obvinené v prípade výbuchu plynu v Prešove, hrozí im doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.