Cyklón Amphan si vyžiadal v Indii a Bangladéši desiatky mŕtvych, mnohé dediny sú pod vodou (foto)

Správy Svet

21.5.2020 (Webnoviny.sk) – Rozsiahle časti Indie a Bangladéša zostali spustošené po tom, čo sa krajinami prehnal najsilnejší cyklón za viac ako desaťročie. Mnohé miesta postihli záplavy, milióny obyvateľov zostali bez elektriny a desiatky ľudí prišli o život. V Bangladéši hlásia 13 mŕtvych, 72 zaznamenali v indickom štáte Západné Bengálsko a dvaja ľudia zomreli v štáte Urísa.

Živel silne postihol mesto Kalkata, ktorého viaceré časti, vrátane letiska, skončili pod vodou. Vyvracal stromy, pouličné lampy, elektrické stĺpy a tiež vážne poškodil storočia staré budovy. V Bangladéši zaplavili prílivové vlny stovky dedín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Cyklón Amphan

Cyklón Amphan dosiahol pevninu Indie a Bangladéša v stredu. Priniesol so sebou prudké dažde a sprevádzal ho vietor s rýchlosťou 170 kilometrov za hodinu, v nárazoch až do 190 kilometrov za hodinu.

Na záchranné práce aj obnovu po cyklóne bude mať, rovnako ako na masové evakuácie obyvateľov, vplyv pandémia nového koronavírusu.

Škody, ktoré Amphan spôsobil, budú mať pravdepodobne trvalé následky pre chudobné rodiny, ktoré už ťažko zasiahli ekonomické následky pandémie.

Viac k témam: cyklón, Koronavírus, prílivová vlna, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyklón Amphan si vyžiadal v Indii a Bangladéši desiatky mŕtvych, mnohé dediny sú pod vodou (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.