Chorvátsko začína uvoľňovať opatrenia, už čoskoro otvorí najväčšie trhovisko v Záhrebe

Správy Svet

9.4.2020 (Webnoviny.sk) – Ku krajinám, ktoré začínajú uvoľňovať niektoré opatrenia prijaté v boji proti šíreniu koronavírusu, sa vo štvrtok pridalo aj Chorvátsko. Vláda opätovne povolila prevádzku trhovísk, ktoré sú v tejto krajine za bežných podmienok dôležitou súčasťou každodenného života.

Najväčšie trhovisko zaplnia ľudia

Agentúra The Associated Press (AP) popisuje, ako jedno z najväčších trhovísk pod holým nebom v chorvátskej metropole Záhreb vo štvrtok postupne zaplnili ľudia.

Je ich však menej ako zvyčajne a snažia sa dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ktoré vláda stále neuvoľnila.

Predajcovia napríklad musia ponúkať ovocie, zeleninu či iný tovar len cez okná svojich drevených stánkov, nie v otvorených stánkoch, aby nedochádzalo k tesnému kontaktu medzi nimi a zákazníkmi.

„Musíme byť trpezliví,“ vyjadrila sa pre AP staršia žena, ktorá využila možnosť si po dlhšom čase nakúpiť na trhovisku čerstvé ovocie a zeleninu.

Viac o téme koronavírus

V Chorvátsku sa doteraz nákaza koronavírusom potvrdila u 1 343 ľudí, ochoreniu COVID-19 podľahlo 19 osôb. Celosvetovo zistili nákazu koronavírusom už u takmer 1 500 000 osôb, počet obetí pandémie už prekročil 89-tisíc.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko začína uvoľňovať opatrenia, už čoskoro otvorí najväčšie trhovisko v Záhrebe © SITA Všetky práva vyhradené.