Česká polícia rozložila kriminálny gang, ktorý na odpočívadlách okrádal kamionistov

Správy Svet

16.8.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia v českom kraji Vysočina rozložila jeden z kriminálnych gangov, ktoré operujú na odpočívadlách pozdĺž českých diaľnic a priamo z kamiónov kradnú naftu i ďalšie veci.

Ako informuje web TV Nova, niekedy takto pôsobia dvojice osôb, inokedy zasa jednotlivci a niekedy i početnejšie skupinky.

Kradli naftu z kamiónov

Minulý týždeň z pondelka na utorok policajti zadržali šesť cudzincov, ktorí kradli na diaľničných odpočívadlách na Jihlavsku a Žďársku. Voči dvom osobám pochádzajúcim z juhovýchodnej Európy už vzniesli obvinenie.

Zadržaní cudzinci sa zameriavali predovšetkým na naftu, ktorú odčerpávali priamo zo zaparkovaných kamiónov, pričom celková škoda prekročila 100-tisíc korún (približne 4-tisíc eur).

Páchateľmi sú aj kamionisti

Gangy na vodičov skúšajú rôzne triky, ale väčšinou iba počkajú, kým kamionista zaspí. Následne odtrhnú viečko z nádrže a vyprázdnia ju.

Zlodeji na odpočívadlá prichádzajú v osobných automobiloch, ale mnohokrát sú podľa polície páchateľmi i samotné posádky kamiónov, ktoré cielene okrádajú svojich kolegov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Česká polícia rozložila kriminálny gang, ktorý na odpočívadlách okrádal kamionistov © SITA Všetky práva vyhradené.