Bývalý šéf policajnej inšpekcie Szabó ide na slobodu, s prokurátorom uzavrel dohodu

Slovensko Správy

17.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. augusta 11:12

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry rozhodol o prepustení bývalého šéfa policajnej inšpekcie Adriána Sz. z väzby. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Obvinený zároveň s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú bude schvaľovať súd.

Dostal aj peňažný trest

„Menovanému sa navrhuje uložiť trest odňatia slobody vo výmere troch rokov, ktorý sa podmienečne odkladá. Obvinenému sa zároveň navrhuje uložiť probačný dohľad v skúšobnej dobe, ktorá bola stanovená na päť rokov,“ povedal Skladan.

Súčasťou dohody o vine a treste je podľa hovorcu tiež návrh na uloženie peňažného trestu vo výške 25-tisíc eur a trestu prepadnutia veci, konkrétne dvoch mobilných telefónov a televízneho prijímača. „Obvinenému sa tiež navrhuje uloženie trestu zákazu činnosti, spojený s výkonom právomoci verejného činiteľa na domu sedem rokov,“ dodal Skladan.

Informácie sa týkali lustrácie novinárov

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Adrián Sz. v období rokov 2016 až 2020 neoprávnene poskytoval informácie k trestným kauzám bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernardovi S.

Informácie sa týkali prípadov ako lustrácie novinárov, komunikácie z aplikácie Threema alebo kauzy Technopol. Za to prijal finančnú hotovosť vo výške aspoň 20-tisíc eur, niekoľko mobilných telefónov alebo televízor.

Viac k témam: dohoda o vine a treste, kauza Technopol, Kočner komunikácia Threema, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý šéf policajnej inšpekcie Szabó ide na slobodu, s prokurátorom uzavrel dohodu © SITA Všetky práva vyhradené.