Britský premiér Boris Johnson sa zotavil z ochorenia COVID-19 a vráti sa do práce

Správy Svet

26.4.2020 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson sa v pondelok vráti do práce. Stane sa tak dva týždne po tom, čo ho prepustili z nemocnice v Londýne, kde bol hospitalizovaný s ochorením COVID-19.

Päťdesiatpäťročný politik strávil v St. Thomas’ Hospital týždeň, z toho tri noci bol aj na jednotke intenzívnej starostlivosti. Prepustili ho 12. apríla a odvtedy sa Johnson neobjavoval na verejnosti.

Viac o téme: Koronavírus

V liečbe pokračoval v premiérskej vidieckej rezidencii Chequers. Premiér po návrate z nemocnice nahral video, v ktorom sa poďakoval zdravotníkom za záchranu života.

Johnsonov návrat prichádza v čase narastajúcej kritiky voči vláde za to, ako postupuje počas pandémie nového koronavírusu. V sobotu počet obetí COVID-19 v britských nemocniciach prekročil 20-tisíc.

Opoziční politici vyzývajú vládu na objasnenie uvoľnenia celonárodných reštrikčných opatrení, ktoré v Spojenom kráľovstve zaviedli 23. marca a trvať budú prinajmenšom do 7. mája.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský premiér Boris Johnson sa zotavil z ochorenia COVID-19 a vráti sa do práce © SITA Všetky práva vyhradené.