Britského princa Philipa hospitalizovali, v nemocnici by mal stráviť pár dní

Správy Svet

20.12.2019 (Webnoviny.sk) – Princa Philipa, manžela britskej kráľovnej Alžbety II., prijali v piatok z preventívnych dôvodov do nemocnice. Informoval o tom Buckinghamský palác. Vojvodu z Edinburghu previezli z kráľovského sídla Sandringham v grófstve Norfolk do King Edward VII’s Hospital v Londýne v piatok ráno.

Nechajú si ho tam na pozorovaní a na preliečení už existujúcich zdravotných problémov. Palác vo vyhlásení uviedol, že sa tak stalo „na základe odporúčaní lekára jeho kráľovskej výsosti„.

Predpokladá sa, že princ Philip bude v nemocnici pár dní. Jeho hospitalizácia bola plánovaná a do nemocnice ho neodviezla sanitka, uvádza spravodajský portál BBC.

Deväťdesiatosemročný vojvoda sa stiahol z verejného života v auguste 2017. Občas sa však na verejnosti ukáže po boku kráľovnej a ďalších členov kráľovskej rodiny pri rôznych príležitostiach, akými sú napríklad bohoslužby. Naposledy sa princ Philip na verejnosti ukázal na májovej svadbe Lady Gabrielly Windsor, dcéry princa Michaela z Kentu, ktorý je bratrancom kráľovnej.

Zdroj: Webnoviny.sk – Britského princa Philipa hospitalizovali, v nemocnici by mal stráviť pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.