Bratislavskí developeri podplácali pri stavebnom konaní, súd vymeral Pavlovi a Dagmar pokuty

Slovensko Správy

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Bratislavský developer Pavol B. a jeho spolupracovníčka z inej firmy Dagmar B. priznali nepriamu korupciu vo vzťahu k príslušnému odboru životného prostredia na Okresnom úrade v Bratislave. S prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry SR uzavreli dohodu o vine a treste, ktorú sudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici schválil a vyhlásil rozsudok. Konateľovi Iuris Invest Pavlovi udelil peňažný trest sedem tisíc eur a konateľke spoločnosti E-C-O Dagmar päť tisíc eur.

Úplatok a zľava na byt

Podplácaným bol istý úradník, ktorý mal pôsobiť na vedúcu odboru starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade Miroslavu G.

Úplatkom pre úradníka za vydanie kladného stanoviska odboru životného prostredia bolo desať tisíc eur v hotovosti a tiež zľava na byt v realizovanom bytovom komplexe najmenej 20 tisíc eur. Pavol aj Dagmar tým spáchali prečin nepriamej korupcie.

Miroslava skončila vo väzbe

Odbor starostlivosti o životné prostredie vydával rozhodnutia v súvislosti s posudzovaním vplyvov na životné prostredie k stavbám bytových domov, k projektu občianskej vybavenosti a ďalším, ktoré chceli Pavol spolu s Dagmar realizovať.

Vedúcu odboru starostlivosti o životné prostredie na okresnom úrade Miroslavu G. vzal sudca ŠTS v auguste minulého roku do väzby za korupciu. V súčasnosti je stíhaná na slobode a spolupracuje s políciou. Rozhodnutie súdu je právoplatné, pretože súčasťou dohody je záväzok obvinených, že sa voči nemu neodvolajú.

Viac k témam: korupcia, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavskí developeri podplácali pri stavebnom konaní, súd vymeral Pavlovi a Dagmar pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.