Bratislavčan prevážal obrovské množstvo anabolík, hrozí mu až dvanásť rokov za mrežami

Slovensko Správy

20.5.2020 (Webnoviny.sk) – Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava našli pri kontrole osobného vozidla na odpočívadle Červeník desaťtisíce ampuliek a piluliek s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom.

Vodič Audi A6 však tvrdil, že preváža prípravky proti vlhkosti. Teraz mu hrozí niekoľkoročný trest.

Ako informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, 29-ročný Bratislavčan mal vo vozidle 12 krabíc prekrytých dekou, v ktorých sa nachádzalo viac ako 20 000 kusov ampuliek a 60 000 kusov piluliek s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom.

Príslušníci finančnej správy všetky zaistili. Pre podozrenie z ohrozovania zdravia nepovolenými liekmi, neoprávneným zaobchádzaním s liekmi, pre podozrenie z falšovania liekov a neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom hrozí vodičovi trest od 3 až 8 rokov, resp. 5 až 12 rokov (v závislosti od konkrétneho rozsahu trestnej činnosti). Prípadom sa zaoberá polícia.

Viac k témam: anaboliká, lieky, zakázané látky
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavčan prevážal obrovské množstvo anabolík, hrozí mu až dvanásť rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.