Bratislava utrpela veľké straty, primátor Vallo žiada vládu o financie a aj mobilnú testovaciu jednotku

Slovensko Správy

24.4.2020 (Webnoviny.sk) – Primátor Bratislavy Matúš Vallo na piatkovom brífingu vyzval vládu SR, aby finančne podporila hlavné mesto, ktoré v dôsledku krízy utrpelo veľké straty.

Tretí najväčší zamestnávateľ

„Apelujem na vládu, aby finančne pomohla Bratislave, ktorá to bude potrebovať,“ povedal primátor a doplnil, že mesto sa momentálne snaží rokovať s vládou o podpore Dopravného podniku Bratislava (DPB), ktorého straty predstavujú štyri milióny eur mesačne.

„Je to tretí najväčší zamestnávateľ v Bratislave a zatiaľ žiadna zo štátnych pomocí sa naňho nevzťahuje,“ doplnil primátor.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Vallo opätovne požiadal štát, aby mestu poskytol presné inštrukcie týkajúce sa ochrany seniorov. „Aby sme vedeli, ako sa máme zariadiť pri plnení konkrétnych opatrení. Potrebujeme okamžitú komunikáciu na každej regionálnej úrovni so zdravotníkmi a hygienikmi,“ vysvetlil primátor Vallo a zároveň upozornil na to, že Bratislava nemá od 9. apríla mobilnú testovaciu jednotku.

Nesystémové riešenie

„Ležiacich pacientov v našich siedmich zariadeniach sme zabezpečili, odbery urobia naše zaučené zdravotné sestry a test nám vyhodnotí súkromná firma,“ povedal Vallo a dodal, že je to nesystémové riešenie a nerieši to mnoho iných prípadov, napr. ležiacich ľudí v domácnostiach.

„Žiadame preto, aby sa vyčlenili sanitky s potrebným personálom a zabezpečením, a aby sa táto činnosť v Bratislave a okolí znova obnovila,“ uzavrel Vallo.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), primátor Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava utrpela veľké straty, primátor Vallo žiada vládu o financie a aj mobilnú testovaciu jednotku © SITA Všetky práva vyhradené.