Bratislava rozširuje oblasti s verejnou WiFi sieťou, zaplatí viac ako stotisíc eur

Slovensko Správy

21.12.2019 (Webnoviny.sk) – Hlavné mesto SR zaplatí za verejne dostupnú WiFi sieť v niektorých lokalitách Bratislavy takmer 130-tisíc eur s DPH. Vyplýva to zo zmluvy o poskytovaní služieb zverejnenej vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Bezplatným WiFi HotSpotom pokryje bratislavské promenády spoločnosť O2 Business Services.

Magistrát verejnou súťažou ušetril oproti predpokladanej hodnoty zákazky vyše 30-tisíc eur. Podľa opisu predmetu zákazky chce mesto pokryť verejnou WiFi sieťou napríklad dolnú časť Kollárovho námestia, Obchodnú ulicu, Poštovú ulicu, Hurbanovo námestie, časť Kapucínskej ulice či Námestie SNP. Druhou oblasťou pokrytia je Michalská ulica, Sedlárska ulica a časť Ventúrskej ulice. Treťou oblasťou je Jedlíkova ulica a Kollárovská ulica.

Mesto takýmto spôsobom rozširuje pokrytie Bratislavy verejnou WiFi sieťou. WiFi hotspot „VisitBratislava“ je už dostupný v lokalitách Vajanského, Rázusovho a Fajnorovho nábrežia, Hlavného, Františkánskeho, Rybného a Hviezdoslavovho námestia. Ďalej na námestí Slobody, časti Šafárikovho, Kamenného a Primaciálneho námestia. WiFi hotspot je tiež dostupný v uliciach Židovská, Gondova, časť Kapucínskej ulice a časť Jesenského ulice, Rigeleho, Mostovej, Pilárikovej, Staromestskej či Klobučníckej ulice.

Viac k témam: verejné obstarávanie, WiFi
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava rozširuje oblasti s verejnou WiFi sieťou, zaplatí viac ako stotisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.