Bratislava investovala do vlastných rúšok cez 100-tisíc eur, ale rozdá ich svojim zamestnancom

Slovensko Správy

18.3.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavský magistrát začal s distribúciou prvých rúšok, ktoré nakúpil za 110-tisíc eur bez DPH. Hlavné mesto spolu s mestskými časťami kúpilo 50-tisíc jednorazových rúšok v mimoriadne krátkej dodacej lehote – do 24 hodín od firmy Jamini s.r.o.

Viac o téme: Koronavírus

Magistrát pristúpil k nákupu ochranných rúšok vo vlastnej réžii po tom, ako bolo zrejmé, že nedokážu byť v tejto chvíli zabezpečené zo strany štátu, informuje Peter Bubla, hovorca hlavného mesta. Zároveň mesto spolu s mestskými časťami v týždňovej dodacej lehote objednalo ďalších 121 900 kusov od firmy TIMED s.r.o. v cene 47 541 eur bez DPH.

Mesto začalo distribuovať ochranné rúška pre zamestnancov, ktorí denno-denne zabezpečujú chod mesta a mestských častí a sú v kontakte s inými ľuďmi. Bratislavský magistrát robí všetko pre to, aby zabezpečil ochranné pomôcky v dostatočnom množstve pre zabezpečenie funkčnosti verejných služieb. Dostupnosť ochranných pomôcok pre ďalšie cieľové skupiny, napríklad seniorov, závisí od rozsahu pomoci štátu a možností pri nákupoch materiálu, dodal Bubla.

Viac k témam: Koronavírus, ochranné prostriedky
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava investovala do vlastných rúšok cez 100-tisíc eur, ale rozdá ich svojim zamestnancom © SITA Všetky práva vyhradené.