Bilecová požiadala o uvoľnenie z funkcie tajomníčky na ministerstve, Mikulec jej krok ocenil

Slovensko Správy

28.4.2020 (Webnoviny.sk) – Generálna tajomníčka služobného úradu Ministerstva vnútra SR Anna Bilecová v utorok informovala ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) o svojom rozhodnutí požiadať o uvoľnenie z funkcie.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová, minister to akceptoval a zároveň ocenil Bilecovej rozhodnutie nepolarizovať naďalej spoločnosť pochybnosťami o jej minulosti, hoci doteraz neboli nijako preukázané.

„Minister vnútra zároveň dodal, že na základe žiadosti generálnej tajomníčky navrhne na dnešnom zasadnutí vlády SR jej odvolanie,“ uviedla Túrosová.

Bilecová pôsobila ako vedúca kontroly na Daňovom úrade Michalovce v období, keď podľa denníka Sme boli vyplatené nadmerné odpočty DPH podozrivým firmám.

„Prepis odpočúvaní jej rozhovorov s viackrát stíhaným dépehačkárom Ladislavom Piptom je súčasťou vyšetrovacieho spisu karuselových podvodov,“ napísal denník Sme. Bilecová v tejto súvislosti vyhlásila, že je ochotná podstúpiť test na detektore lži.

Viac k témam: minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Bilecová požiadala o uvoľnenie z funkcie tajomníčky na ministerstve, Mikulec jej krok ocenil © SITA Všetky práva vyhradené.