Autobus po zrážke s dodávkou skončil v rieke, nehodu v Černovej neprežili dvaja ľudia (foto)

Slovensko Správy

11.3.2020 (Webnoviny.sk) – Nočná zrážka dodávky a autobusu na ceste I/18 v Ružomberku – Černovej si vyžiadala dve obete a množstvo zranených. Autobus po nehode skončil v rieke.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky Alena Krčová, záchranári dostali informáciu o vážnej nehode krátko pred 00:30. Na pomoc vyslali sedem posádok záchrannej zdravotnej služby.

Dve osoby,žiaľ, neprežili, jedna utrpela ťažké zranenia, 14 stredne ťažké a 16 malo ľahké poranenia. Po ošetrení 25 pacientov previezli do nemocníc v Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Ružomberku a v Martine. U šiestich pacientov prevoz do zdravotníckeho zariadenia po ošetrení potrebný nebol.

Neoficiálne zdroje hovoria o tom, že obe vozidlá boli ukrajinské, z posádky dodávky zomrel vodič a jedna zo spolujazdkýň.

Vzhľadom na fakt, že v autobuse sa nachádzali občania Ukrajiny s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, po konzultácii s regionálnym hygienikom bola odporúčaná pre všetky zasahujúce posádky zdravotníkov, hasičov aj polície karanténa, kým nebudú k dispozícii výsledky testov na koronavírus.

Viac k témam: dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Autobus po zrážke s dodávkou skončil v rieke, nehodu v Černovej neprežili dvaja ľudia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.