Austrália pre koronavírus zatvára hranice medzi štátmi, pandémia vstúpila do novej fázy

Správy Svet

6.7.2020 (Webnoviny.sk) – Austrálska vláda zatvorí hranice medzi dvoma najľudnatejšími štátmi po tom, čo v pondelok v druhom najväčšom meste Melbourne zaznamenali dve úmrtia a doteraz najvyšší nárast počtu prípadov nového koronavírusu. Hranice medzi štátom Nový Južný Wales, kde leží Sydney, a Viktóriou, kde sa nachádza Melbourne, uzavrú v utorok.

Premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklianová predtým kritizovala zatvorenie hraníc s jej štátom, keď Sydney registrovalo najvyšší počet infekcií v krajine.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa vlastných slov však medzičasom zmenila názor, pretože situácia v Melbourne je bezprecedentná a naznačuje, že pandémia vstúpila do novej fázy.

Premiér Viktórie Daniel Andrews oznámil, že za posledný deň pribudlo v štáte, najmä v Melbourne, 127 nových prípadov a dve úmrtia. Celkový počet obetí v Austrálii tak stúpol na 106, potvrdených prípadov nákazy je už viac než 8 500.

Viac k témam: hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrália pre koronavírus zatvára hranice medzi štátmi, pandémia vstúpila do novej fázy © SITA Všetky práva vyhradené.