Antigénové testovanie v troch mestách presunuli, samosprávy ponúkli hasičom lepšie priestory

Slovensko Správy

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Hasiči v Hlohovci, Piešťanoch aj v Galante presúvajú svoje mobilné odberové miesta na antigénové testovanie z hasičských staníc do priestorov, ktoré im ponúkli samosprávy.

Vyriešili problém s parkovaním

V Hlohovci začali hasiči v pondelok testovať na COVID-19 vo svojich priestoroch, podľa primátora Miroslava Kollára sú horšie dostupné a je tam aj problém s parkovaním. Mesto Hlohovec im preto ponúklo priestory kina Úsmev v centre, testovať tam budú už v utorok od 12:00 do 20:00.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Piešťanskí hasiči budú od utorku testovať záujemcov v priestoroch Mestského kultúrneho strediska – Malej scény na Ulici A. Dubčeka. Priestory hasičskej stanice neboli podľa vedenia mesta na túto činnosť vhodné.

Zmena nastala aj v Galante, hasiči odberné miesto presúvajú zo svojej hasičskej stanice na Parkovej ulici k športovej hale na Ulicu kpt. Nálepku.

Pre koho je testovanie vhodné?

Mesto Trnava už v pondelok ponúklo hasičom na testovanie kino Hviezda. Odber vzoriek na testovanie prebieha vonku, vestibul kina je využívaný na administratívu spojenú s testovaním.

Okrem týchto miest na testovanie, ktoré zabezpečilo ministerstvo vnútra prostredníctvom okresných úradov a hasičov, fungujú v Trnave pri nemocnici a v Piešťanoch pri Národnom ústave reumatických chorôb aj ďalšie odberné miesta, ktoré zastrešuje ministerstvo zdravotníctva.

Testovanie je odporúčané predovšetkým tým ľuďom, ktorí potrebujú z rôznych dôvodov cestovať do „červených“ okresov, v ktorých sa konalo aj druhé kolo testovania na ochorenie COVID-19.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, hasiči, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Antigénové testovanie v troch mestách presunuli, samosprávy ponúkli hasičom lepšie priestory © SITA Všetky práva vyhradené.