Americkú tínedžerku nadrogovali a uniesli, zachránila sa za pomoci aplikácie Snapchat

Správy Svet

20.1.2020 (Webnoviny.sk) – Americká polícia našla unesenú tínedžerku po tom, čo na svoj únos upozornila kamarátov prostredníctvom aplikácie Snapchat. Prípad sa stal minulý týždeň v utorok v severnej Kalifornii. Troch mužov, ktorí dievča uniesli, polícia zatkla, uviedla televízia CNN.

Štrnásťročné dievča sa v meste Capitola stretlo s 55-ročným Albertom Thomasom Vasquezom, ktorý ju nadrogoval, informovala polícia v meste San José.

Dievča dvakrát sexuálne napadol

Muž následne zavolal ďalších dvoch chlapov, 34-ročného Antonia Quirina Salvadora a 31-ročného Hediberta Gonzaleza Avarengu, aby mu ju pomohli naložiť do auta.

Vo vozidle Vasquez dievča sexuálne napadol. Muži tínedžerku neskôr previezli do motela v San José. Aj tam ju Vasquez sexuálne napadol.

Tínedžerka v moteli použila Snapchat na svojom telefóne a prostredníctvom neho oznámila kamarátom, že ju uniesli, ale nevie, kde je. Jej priatelia prostredníctvom aplikácie zistili lokalitu miesta, kde sa nachádza, a zavolali políciu.

Komplicov zatkli o deň neskôr

Keď policajti prišli na miesto, našli Vasqueza, ako opúšťa hotelovú izbu, v ktorej bolo dievča. Zatkli ho na základe viacerých obvinení vrátane únosu za účelom znásilnenia či znásilnenia s použitím omamnej látky.

Salvadora a Avarengu zatkli o deň neskôr na základe obvinení z únosu a sprisahania, uviedla polícia.

Snapchat je aplikácia, ktorá umožňuje používateľom navzájom komunikovať prostredníctvom fotografií a videí. Priatelia si na aplikácii môžu vybrať, či chcú medzi sebou zdieľať polohu, ak je aplikácia spustená.

Viac k témam: Snapchat, únos
Zdroj: Webnoviny.sk – Americkú tínedžerku nadrogovali a uniesli, zachránila sa za pomoci aplikácie Snapchat © SITA Všetky práva vyhradené.