Američania odmietli akceptovať koncoročné severokórejské ultimátum v jadrových rokovaniach

Správy Svet

16.12.2019 (Webnoviny.sk) – Washington nebude akceptovať koncoročné ultimátum stanovené Severnou Kóreou na uskutočnenie ústupkov vo viaznucich jadrových rokovaniach. Vláda zároveň vyzvala Pchjongjang, aby sa okamžite vrátil k rokovaciemu stolu.

“V tomto prípade, budem úplne jasný: Spojené štáty nemajú žiadny hraničný termín,” povedal v pondelok novinárom Stephen Biegun, osobitný vyslanec USA pre Severnú Kóreu.  “Nechajte ma hovoriť priamo s našimi partnermi v Severnej Kórei. Je načase, aby sme si robili našu prácu,“ uviedol.

Ostáva však nejasné, či sa Severná Kórea bude snažiť o odstránenie vzájomných nezhôd týkajúcich sa spôsobov, ako dosiahnuť denuklearizáciu. V piatok uskutočnil Pchjongjang ďalší test vo svojom stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu. Následne oznámil, že šlo o „kľúčový test“, ktorý ešte viac posilní ich „schopnosť spoľahlivého strategického jadrového zastrašovania“.

Viac k témam: americký prezident, balistické rakety, jadrové zbrane, raketové testy, severokórejský vodca
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania odmietli akceptovať koncoročné severokórejské ultimátum v jadrových rokovaniach © SITA Všetky práva vyhradené.