Alenu Zs. navrhli obžalovať aj v prípade vraždy exprimátora Basternáka

Slovensko Správy

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Alenu Zs., ktorá čelí obžalobe v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, navrhli policajti obžalovať aj v prípade vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Ako ďalej Policajný zbor SR informoval na sociálnej sieti, spolu s ňou navrhli obžalovať aj Romana O. a Vladimíra M. „Predmetný návrh bol dnešného dňa podaný na Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR,“ informovala polícia.

Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom. Za úkladnú vraždu odsúdili Štefana Kaluza na 25 rokov. Polícia pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Kaluz však objednávateľa neprezradil.

Obvinený Vladimír M. je bývalý šofér Aleny Zs. Tá robila Romanovi O. politickú kampaň proti zavraždenému Basternákovi. Vladimír M. je bývalý príslušník skupiny sýkorovcov a s Kaluzom pracovali pre rovnakú SBS.

Zdroj: Webnoviny.sk – Alenu Zs. navrhli obžalovať aj v prípade vraždy exprimátora Basternáka © SITA Všetky práva vyhradené.