Afganistan a Pakistan ochromuje zimné počasie, vyžiadalo si už desiatky obetí aj evakuáciu obyvateľov

Správy Svet

14.1.2020 (Webnoviny.sk) – Zimné počasie si v Afganistane a Pakistane vyžiadalo desiatky ďalších obetí na životoch. Lavíny vyvolané silným snežením pripravili v pakistanskej časti Kašmíru o život 55 ľudí, v susednom Afganistane zahynulo ďalších 15, informovali v utorok miestne úrady. Najnovšie obete zvýšili počet mŕtvych v oboch štátoch od nedele už na 126.

Najviac zasiahnutou je pritom oblasť himalájskeho Kašmíru, kde sú lavíny časté. V niektorých častiach vyhlásili miestne úrady stav núdze a na evakuáciu obyvateľov nasadili vojenské vrtuľníky. Zasiahnutá je aj juhozápadná pakistanská provincia Balúčistan, kde zomrelo 20 ľudí, ako aj východný Pandžáb, kde zahynulo dvanásť osôb.

Z Afganistanu hlásia od nedele celkovo 39 mŕtvych a 300 poškodených domov. V Kábule v pondelok klesla teplota na mínus 15 stupňov Celzia a sneh tam komplikuje dopravu.

Viac k témam: Kašmír, lavíny, silné sneženie, zima
Zdroj: Webnoviny.sk – Afganistan a Pakistan ochromuje zimné počasie, vyžiadalo si už desiatky obetí aj evakuáciu obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.