Žilina si zahrá finále Slovenského pohára, Košice jasne zdolala aj v odvete

Futbal Šport

4.5.2021 (Webnoviny.sk) – Futbalisti fortunaligovej Žiliny sa v súlade s očakávaniami stali finalistami tohtoročnej edície Slovenského pohára. Žilinčania v semifinále Slovnaft Cupu 2020/2021 vyradili druholigové Košice, keď po minulotýždňovom triumfe u súpera 4:2 zvíťazili aj v utorok v domácej odvete 4:1.

Rozhodli v prvom polčase

O utorkovom triumfe rozhodli „šošoni“ už v prvom polčase (3:1) a po zmene strán si bez väčších problém ustrážili získaný náskok, v úplnom závere pridali ešte štvrtý gól.

Futbalisti Žiliny doteraz vyhrali SP len raz, podarilo sa im to v roku 2012. Vo finále si zahrali zatiaľ naposledy v roku 2019, v penaltovom rozstrele vtedy podľahli Trnave. Celkovo už osemkrát hrali vo finálovom súboji SP, v ére samostatnosti doteraz štyrikrát.

Finále na Národnom futbalovom štadióne

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria majstrovský ŠK Slovan Bratislava a druholigová Banská Bystrica, „belasí“ v prvom súboji na domácom štadióne zvíťazili 3:0 a odveta sa uskutoční vo Zvolen v stredu 5.5.

Finále Slovenského pohára vo futbale sa uskutoční v stredu 19. mája o 18.00 h, dejiskom bude rovnako ako vlani bratislavský Národný futbalový štadión. Slovenský futbalový zväz už skôr potvrdil, že finálový súboj sa uskutoční bez divákov v hľadisku. Vo finále v prípade nerozhodného stavu po druhom polčase príde na rad predĺženie, po ňom v prípade potreby bude nasledovať penaltový rozstrel. Bratislava bude hostiť finále SP piatykrát v ére samostatnosti, okrem spomenutého roku 2020 to bolo aj v rokoch 1998, 2006 a 2007.

Viac k témam: Slovnaft cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilina si zahrá finále Slovenského pohára, Košice jasne zdolala aj v odvete © SITA Všetky práva vyhradené.