Zadák Ajaxu Blind trpí zápalom srdcového svalu, zaviedli mu špeciálne vybavený defibrilátor

Futbal Šport

21.12.2019 (Webnoviny.sk) – Holandský futbalový reprezentant Daley Blind bude musieť v najbližšom období trošku zvoľniť tempo a dopriať si hlavne oddych. Dvadsaťdeväťročný zadák Ajaxu Amsterdam trpí už niekoľko dní zápalom srdcového svalu. Lekári prišli na diagnózu po tom, ako sa v nedávnom zápase skupinovej časti Ligy majstrov 2019/2020 proti Valencii sťažoval na závraty a nevoľnosť.

V tejto chvíli sa cítim dobre. Budem sa snažiť vrátiť čo najskôr,“ uviedol bronzový medailista z MS 2014 v Brazílii. Blindovi počas liečby zaviedli aj špeciálne vybavený defibrilátor, ktorý vysiela elektrické impulzy za účelom regulácie abnormálnych rytmov srdca, zvlášť tých, ktoré by mohli predstavovať riziko a mohli by spôsobiť zástavu srdca.

Rodák z Amsterdamu v minulosti hrával aj za Manchester United a Groningen. Blindov otec Danny bol dlhoročným kapitánom Ajaxu. V roku 1995 po finálovom víťazstve vo Viedni nad AC Miláno (1:0) zdvihol nad hlavu trofej pre šampióna LM – dosiaľ poslednú, ktorú Ajax v tejto súťaži získal.

Viac k témam: futbalista
Zdroj: Webnoviny.sk – Zadák Ajaxu Blind trpí zápalom srdcového svalu, zaviedli mu špeciálne vybavený defibrilátor © SITA Všetky práva vyhradené.