Z olympijskej dediny v Tokiu vznikne sídlisko, predajú viac ako 4-tisíc bytov

Šport

15.8.2021 (Webnoviny.sk) – Olympijskú dedinu v japonskom Tokiu, kde počas nedávneho športového sviatku bývali športovci z celého sveta, prestavajú na multifunkčné sídlisko. Ako uviedol web sportowefakty.wp.pl, bude vybavené všetkým, čo jeho budúci obyvatelia budú potrebovať.

Olympijské dediny v dejiskách olympijských hier často po skončení podujatia zostanú prázdne. V japonskej metropole však majú iný plán. Chcú jednotlivé objekty zrekonštruovať, nehnuteľnosti postupne rozpredať a aspoň takýmto spôsobom zužitkovať finančné prostriedky vynaložené do výstavby olympijskej dediny.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

V troch blokoch bytových domov bude k dispozícii dovedna 4145 bytov, pričom užívať ich bude možné najneskôr v roku 2023. Jeden byt by mal stáť minimálne 49 miliónov jenov, čo je približne 380-tisíc eur.

Kapacita olympijskej dediny v Tokiu umožňovala počas Hier XXXII. olympiády ubytovať až 12-tisíc športovcov. Vzhľadom na opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu ich však bolo menej. Dedina ešte poslúži prvotnému účelu počas blížiacich sa paralympijských hier (24. augusta – 5. septembra) a následne sa začnú práce na spomenutom developerskom projekte.

Letná olympiáda v Tokiu 2020 (2021) – kompletný program a výsledky

Letná olympiáda v Tokiu 2020 (2021) – kompletný program a výsledky Slovákov

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Z olympijskej dediny v Tokiu vznikne sídlisko, predajú viac ako 4-tisíc bytov © SITA Všetky práva vyhradené.