Volko skončil vo finále „šesťdesiatky“ na mítingu v Liévine tretí a vyrovnal slovenský rekord

Ostatné športy Šport

20.2.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 19. februára 22:33

Slovenský šprintér Ján Volko vo vypredanej Couvert aréne (5000 divákov) vo francúzskom Liévine skončil vo finále behu na 60 metrov tretí a časom 6,57 sekundy vyrovnal vlastný slovenský rekord z mítingu v poľskej Toruni v roku 2018.

V tomto roku vyrovnal torunské maximum už druhý raz, predtým sa mu to podarilo 4. februára v nemeckom Düsseldorfe, kde skončil tiež tretí. „Veril som, že tentoraz by to mohlo vyjsť, ale nič sa nedeje. Žiaľ, pokazil som štart,“ komentoval Volko finálový beh na 60 m.

Lepší boli iba dvaja Američania

Volka v Liévine na šiestom, predposlednom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT), zdolali iba dvaja Američania Ronnie Baker (6,44 – rekord mítingu) a Demek Kemp (6,50).

Za slovenským rekordérom ostali niekdajší vicemajster sveta na šesťdesiatke Mike Rodgers z USA (6,59) i známy Jamajčan Nesta Carter (6. miesto – 6,63).

Halový majster Európy 2019 a zverenec trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko dosiahol v lievinských rozbehoch druhý najlepší výkon (vyhral II. rozbeh za 6,60), rýchlejší bol iba víťaz I. rozbehu Američan Ronnie Baker (6,49).

Volko vedie v celkovom hodnotení

Za Volkom potom skončili a do finále postúpili spomenutý Kemp (6,62), Jamajčan Nesta Carter (6,66), Američan Jeff Demps (6,67), Talian Lamont Jacobs (6,67), Joris van Gool z Holandska (6,68) a Rodgers z USA (6,69).

V celkovom hodnotení WAIT je slovenský šprintér pred záverečným piatkovým mítingom v Madride stále prvý s 20 bodmi, no už sa na neho dotiahol Baker, takže o víťazovi prestížneho seriálu sa rozhodne v ich madridskom priamom súboji.

Viac k témam: World Athletics Indoor Tour (WAIT)
Zdroj: Webnoviny.sk – Volko skončil vo finále „šesťdesiatky“ na mítingu v Liévine tretí a vyrovnal slovenský rekord © SITA Všetky práva vyhradené.