Vodní slalomári ostanú bez majstrovstiev Európy, Slováci na nich mali bojovať o olympiádu

Šport Vodný slalom

17.3.2020 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) v súvislosti s celosvetovou pandémiou koronavírusu informovala o zrušení plánovaných bojov o miestenky na olympijské hry v Tokiu. Po dohode s Európskou kanoistickou asociáciou (ECA) sa neuskutočnia majstrovstvá Európy, ktoré sa mali konať 15.- 17. mája v londýnskom Lee Valley. Táto informácia je dôležitá aj pre slovenských reprezentantov, lebo aj tí sa mali v Londýne pokúsiť kvalifikovať do Tokia.

ICF v stanovisku uviedla, že podrobnosti v súvislosti s olympijskou kvalifikáciou zverejní čoskoro. Informovala o tom Slovenská kanoistika na webe canoe.sk.

Samozrejme, ako všetky športové zväzy nás mrzí rušenie vrcholných podujatí, ale v tejto situácii je prvoradé zdravie ľudí, našich športovcov nevynímajúc. Pevne verím, že vzniknutá situácia sa v dohľadnom čase celosvetovo upokojí a my budeme môcť našich fanúšikov opäť potešiť vynikajúcimi výsledkami,“ povedal Lukáš Giertl, športový riaditeľ sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky.

Vlani na majstrovstvách sveta v španielskom Seu d´Urgell si slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome vybojovali tri miestenky na OH 2020. Menovitú účasť má zatiaľ istú iba kajakár Jakub Grigar. Práve v Londýne sa o zostávajúce miesta mali pobiť v kajaku žien Eliška Mintálová s Janou Dukátovou, resp. v kanoe mužov trio Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán. Bez olympijskej istoty je Slovensko v kanoe žien.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodní slalomári ostanú bez majstrovstiev Európy, Slováci na nich mali bojovať o olympiádu © SITA Všetky práva vyhradené.