Vlhová ide obrovský slalom na svetovom šampionáte, na líderku Shiffrinovú stráca sekundu

Ostatné športy Šport

16.2.2023 (SITA.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila 9. miesto v 1. kole štvrtkového obrovského slalomu žien na majstrovstvách sveta vo Francúzsku, na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila presne jednu sekundu. Druhá je po prvej jazde Francúzka Tessa Worleyová (+0,12 s), tretia pozícia patrí Talianke Federice Brignoneovej (+0,31 s). Druhé kolo sa ide od 13.30 h.

Štartovali aj Jančová a Hromcová

Dvadsaťsedemročná Liptáčka štartuje na MS vo Francúzsku iba v technických disciplínach, slalom žien sa uskutoční v sobotu (1. kolo 10.00 h, 2. kolo 13.30 h).

V prvom kole „obráku“ sa pred ňu dostali aj obhajkyňa titulu Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, Nórka Ragnhild Mowinckelová, jej krajanka Mina Fürst Holtmannová, Švédka Sara Hectorová a Poľka Maryna Gasienicová-Danielová.

Zo Sloveniek sa predstavili aj Rebeka Jančová s číslom 49 a Petra Hromcová s číslom 52. Jančová zaostala za Shiffrinovou o 3,78 s a priebežne jej patrí 37. pozícia, Hromcová stratila na líderku 7,31 s a zatiaľ je na 43. priečke. V štartovej listine je dokopy 114 pretekárok.

Vlhová má z MS už šesť medailí

Olympijská víťazka v slalome zo ZOH 2022 v Pekingu Vlhová absolvovala na MS v zjazdovom lyžovaní doposiaľ 14 pretekov, z toho 13 individuálnych. Získala šesť medailí, vrátane zlatej v obrovskom slalome v roku 2019 vo švédskom Aare.

Na MS 2019 bola tiež druhá v alpskej kombinácii a tretia v slalome. Na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi sa tešili zo striebra v tímovej súťaži, na ostatnom šampionáte pred dvomi rokmi v talianskej Cortine D´Ampezzo bola strieborná v slalome aj alpskej kombinácii.

Vlhová zaznamenala v tejto sezóne Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní dokopy deväť pódiových umiestnení a jedno víťazstvo – v slalome v rakúskom Flachau. V celkovej klasifikácii seriálu je druhá so ziskom 966 bodov, no vedúca Shiffrinová má na konte už 1697 bodov. V hodnotení slalomu je Slovenka tretia s 530 bodmi, v „obráku“ jej patrí štvrtá pozícia so 436 bodmi.

Viac k témam: Courchevel, Majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní, Méribel
Zdroj: SITA.sk – Vlhová ide obrovský slalom na svetovom šampionáte, na líderku Shiffrinovú stráca sekundu © SITA Všetky práva vyhradené.