Video: Halák oslávil jubileum v NHL čistým kontom, podľa Cassidyho môže byť jednotkou Bruins

Hokej Šport

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský brankár Jaroslav Halák potvrdzuje aj vo veku 34 rokov príslušnosť medzi absolútnou špičkou v zámorskej hokejovej NHL. Bratislavský rodák absolvoval v utorok 500. zápas v základnej časti profiligy a na túto métu dosiahol ako 74. gólman v histórii súťaže. Navyše, jubilejný duel si osladil čistým kontom, už 49. v kariére, ktorým pomohol Bostonu Bruins k triumfu 2:0 nad Carolinou Hurricanes.

„Myslím si, že pre každého brankára je to odmena, keď môže odchytať v NHL toľko zápasov. Pred troma rokmi som sa ocitol v AHL a vtedy som si povedal, že sa musím sústrediť na súčasnosť a minulosťou nechať minulosťou. Som rád, že môžem byť súčasťou skvelej skupiny hráčov, ktorá si je blízka a potvrdzuje to výkonmi na ľade,“ zhodnotil Halák v rozhovore pre klubový web „medveďov“.

Skúsený Slovák odchytal v aktuálnej sezóne 11 zápasov, v ktorých sa sedemkrát radoval z víťazstva a iba raz tím nedoviedol k bodovému zisku. Navyše sa môže pochváliť úspešnosťou zákrokov 93,4 pecenta. Niektoré tímy by brankára takýchto kvalít potrebovali na pozícii jednotky, no Bruins si môžu dovoliť luxus v podobe dvoch špičkových gólmanov, keďže Halák vytvoril tandem s Fínom Tuukkom Raskom.

„Z môjho pohľadu by mohol byť Jaro jednotkou v NHL, čo potvrdzuje svojimi výkonmi. Chytá výborne a dáva nám šancu zvíťaziť v každom zápase. Pre trénera je vždy pozitívne, keď nemusí uvažovať o tom, koho pošle do bránky. Myslím si, že aj hráči sú radi za to, že sa Jarovi darí. Tvrdo pracuje na tréningoch a pridáva si aj niečo navyše,“ uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Hokejisti Bruins boli v minulej sezóne blízko k zisku Stanleyho pohára, ale vo finálovej sérii prehrali s hráčmi St. Louis 3:4 na zápasy. V aktuálnom ročníku patria „medvede“ opäť medzi horúcich kandidátov na celkový triumf.

„Minulú sezónu sme neukončili tak, ako sme chceli. Myslím si však, že tentoraz môžeme zvíťaziť. Nehovorím, že hráme najlepší hokej každý zápas, pretože sezóna je dlhá. Niekedy ste hore, niekedy dole, ale myslím si, že väčšinu duelov sme zatiaľ odohrali dobre,“ doplnil Halák.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Halák oslávil jubileum v NHL čistým kontom, podľa Cassidyho môže byť jednotkou Bruins © SITA Všetky práva vyhradené.