Video: Černáka potrestali za tvrdý zákrok lakťom proti Dahlinovi, nezahrá si v dvoch zápasoch

Hokej Šport

27.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejista Erik Černák bude vo dvoch zápasoch NHL chýbať svojmu tímu Tampa Bay Lightning. Je to trest za tvrdý zákrok lakťom na hlavu voči obrancovi Buffala Rasmusovi Dahlinovi v pondelkovom zápase, ktorý sa skončil triumfom Tampy Bay 5:2. Trest potvrdilo Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL, ktoré v utorok vypočúvalo slovenského beka.

Na konci druhej tretiny súboja Tampa Bay – Buffalo slovenský obranca zasiahol lakťom tvár súperovho beka Rasmusa Dahlina a ten musel predčasne opustiť ľad s neskoršou diagnózou otras mozgu.

Iba 19-ročný Švéd mal doteraz na konte 16 bodov za 1 gól a 15 asistencií. O tri roky starší Slovák nedostal za svoj zákrok trest počas zápasu, v hre sa pokračovalo bez prerušenia.

Na základe Dohody o kolektívnom vyjednávaní a priemernej ročnej mzdy Černákovi počas dvoch zápasov nútenej absencie na ľade prepadne 7500 USD v prospech pohotovostného hráčskeho fondu. Informoval o tom portál NHL.

Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Černáka potrestali za tvrdý zákrok lakťom proti Dahlinovi, nezahrá si v dvoch zápasoch © SITA Všetky práva vyhradené.