Vedenie NHL pre pandémiu odložilo tohtoročný draft, Lafreniére pripúšťa aj možnosť online výberu hráčov

Hokej Šport

27.3.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie zámorskej NHL v stredu odložilo odovzdávanie sezónnych ocenení v Las Vegas aj očakávaný draft v Montreale. Dôvodom je pandémia koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Draft sa mal v montrealskej hale Bell Centre uskutočniť 26. a 27. júna, pričom favoritom na prestížny honor draftovej jednotky je 18-ročný kanadský útočník Alexis Lafreniére. Ten si však záver sezóny, ktorá mu mala dokorán otvoriť dvere do NHL, určite predstavoval inak.

Tvrdá správa pre Lafreniéra

Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL) v tejto sezóne pre pandémiu koronavírusu nespozná víťaza, Lafreniére tak nebude môcť vyšperkovať svoje vynikajúce doterajšie výkony.

„Určite to bola tvrdá správa pre mňa aj pre celý tím. Myslím si, že sme tento rok mali skvelý tím a verili sme, že môžeme dosiahnuť niečo výnimočné. Je to trochu smutné, ale musíme sa uistiť, že každý robí čo môže, aby sme zostali zdraví,“ povedal talentovaný krídelník.

V predčasne ukončenej sezóne nazbieral vo farbách tímu Rimouski Océanic 112 bodov (35+77), stačilo mu na to iba 52 zápasov.

Najviac mu vyšiel februárový súboj proti Quebecu Remparts, v ktorom dosiahol sedem kanadských bodov. V januári bol tiež kapitánom kanadského tímu pri triumfe na MS hráčov do 20 rokov.

„Keď som vyrastal, sníval som o tom. Som si istý, že to bol veľký moment v mojej kariére,“ uviedol Lafreniére. Na turnaji dosiahol päť gólov a päť asistencii, hoci vynechal pre zranenie kolena dva zápasy.

Možnosť online draftu NHL

Nový dátum tohtoročného draftu NHL zatiaľ nie je známy. Lafreniére pripúšťa, že by sa mohol uskutočniť bez špeciálneho predstavenia hráčov. Naposledy sa takýmto spôsobom konal draft počal lockoutu NHL v sezóne 2004/2005, keď sa stal jednotkou draftu Sidney Crosby z Pittsburghu Penguins.

„Samozrejme, online draft by bol pre nás niečím iným. Stále si však užijeme tento čas a budeme šťastní, že sme tam,“ dodal Lafreniére.

Viac k témam: COVID-19, draft NHL, epidémia, Koronavírus, NHL National Hockey League, QMJHL Quebec Major Junior Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedenie NHL pre pandémiu odložilo tohtoročný draft, Lafreniére pripúšťa aj možnosť online výberu hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.