Vandas nečakal pozvánku od Šatana, pred Švajčiarskym pohárom má smelé ambície

Hokej Šport

Fotogaléria: Michael Vandas

Reprezentačná pozvánka je v prípade Vandasa zaslúžená. Odchovanec popradského hokeja prežíva vynikajúcu sezónu, v ktorej nazbieral už 33 bodov. Deväť ich získal v drese Slovana Bratislava a doposiaľ v 27 dueloch za „kamzíkov“ dosiahol bilanciu 12 gólov a rovnaký počet asistencii. Atmosféru v Poprade si pochvaľuje.

„Prišli noví hráči a sme skvelá partia. Je to síce klišé, ale tento rok cítim, že nálada v kabíne je výborná. Plníme to, čo od nás tréner vyžaduje a je aj väčšia disciplína, čo je základ.“

Vysoké ambície

Poprad momentálne ťahá v najvyššej súťaži sériu siedmich výhier po sebe, vďaka čomu sa vyšvihol na piatu priečku tabuľky. Nejaké uspokojenie však v prípade mužstva pod vedením trénera Petra Mikulu nehrozí.

„Sezóna sa bude hodnotiť až na konci. Zatiaľ sme na tom dobre a dúfam, že pôjdeme v tabuľke ešte vyššie. Máme väčšie sebavedomie, čo vidia aj ostatné tímy. Tento rok je však súťaž veľmi vyrovnaná a je jedno či hráte proti prvému alebo dvanástemu tímu. Každý tím má kvalitných hráčov a je to iba o tom, ktoré mužstvo urobí v zápase menej chýb,“ uviedol líder tímu spod Tatier.

Michael Vandas sa pred turnajom vo Vispe, na ktorom Slovensko bude obhajovať tretie miesto, netají vysokými ambíciami. „Chcel by som tímu pomôcť svojou bojovnosťou, vytvárať šance pre spoluhráčov. Pokiaľ sa podarí streliť aj nejaký gól, budem rád. Každý zápas je iný, niekedy to tam nepadne, ale dôležité je, že sme zvíťazili. Do každého zápasu pôjdeme s tým, že chceme vyhrať. Sústredíme sa na seba a to je jedno či hráme proti Rusom, Kanaďanom alebo hocikomu inému,“ dodal Vandas pre agentúru SITA.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Vandas nečakal pozvánku od Šatana, pred Švajčiarskym pohárom má smelé ambície © SITA Všetky práva vyhradené.