Vandali v Malmö zhodili sochu Ibrahimoviča, hlavu zakryli tričkom s nápisom (foto)

Futbal Šport

5.1.2020 (Webnoviny.sk) – Po niekoľkotýždňovom vyčíňaní sa vandalom vo švédskom Malmö podarilo zhodiť sochu tamojšieho futbalistu Zlatana Ibrahimoviča.

Páchatelia približne 500-kilogramový predmet stojaci pred štadiónom klubu Malmö FF v spodnej časti najskôr nadrezali a vzápätí vyvrátili na drôtené oplotenie. Hlavu 38-ročného hráča zakryli tričkom so švédskym nápisom.

Ibrahimovič, ktorý sa pred niekoľkými dňami pripojil k talianskemu klubu AC Miláno, na sklonku uplynulého roka rozhneval podporovateľov klubu v Malmö, kde ako chlapec začínal s futbalom, keďže odkúpil podiel v konkurenčnom Hammarby Štokholm a predstavil víziu urobiť z tohto klubu najlepšiu značku v Škandinávii. Chuligáni už predtým sochu futbalistu s balkánskymi koreňmi popísali hanlivými a xenofóbnymi výrazmi, pokúsili sa ju tiež podpáliť. Minulý mesiac sa dokonca niekto pokúsil odrezať soche nohy a hráčovi zároveň odpílili nos.

„Chápem, že v Malmö zavládlo sklamanie. Keď sa však niekto dopúšťa takéhoto správania, už to prekračuje všetky hranice,“ uviedol generálny sekretár Švédskej futbalovej federácie (SvFF) Hakan Sjöstrand.

Viac k témam: Malmö, vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vandali v Malmö zhodili sochu Ibrahimoviča, hlavu zakryli tričkom s nápisom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.