V Nemecku otestujú zmenu futbalových pravidiel, zmenia tresty za žlté karty

Futbal Šport

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecký futbalový zväz (DFB) bude od nasledujúcej sezóny testovať inovatívne tresty pre hráčov. Tí po druhej žltej karte v zápase neuvidia automaticky červenú a nebudú musieť zísť z trávnika, ale môžu naďalej pokračovať v stretnutí. Iniciatíva prišla zo spolkovej republiky Hesensko v centrálnej časti krajiny.

Federácia prijala myšlienku vyskúšať si novinku v oblastných súťažiach a od nasledujúceho ročníka ju uplatní na úrovni od ôsmej najvyššej súťaže nižšie, pričom sa bude týkať mužských aj ženských líg. Za žltú kartu dostanú hráči resp. hráčky len časový trest a budú si ho môcť odpykať dvakrát v priebehu duelu. Až po treťom prehrešku bude nasledovať červená karta.

Vzhľadom na reguláciu Medzinárodnej futbalovej federácie môžu byť pravidlá v oblastných súťažiach upravované v spolupráci s národnými zväzmi. Platí to aj v prípade časových trestov,“ uvádza sa v stanovisku DFB. Nemecko nebude prvou európskou krajinou, ktorá pristúpi k takému kroku. Od sezóny 2019/20 funguje rovnaký princíp v Anglicku, takisto len v amatérskych súťažiach.

Viac k témam: FIFA, rozhodca
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nemecku otestujú zmenu futbalových pravidiel, zmenia tresty za žlté karty © SITA Všetky práva vyhradené.