V Neapole budú lietať mastné pokuty, Ancelottiho zverenci už vyše mesiaca nevyhrali

Futbal Šport

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti talianskeho klubu SSC Neapol nezvíťazili v Serie A už vyše mesiaca. Po víťazstve nad Hellasom Verona (2:1) z 19. októbra v ďalších piatich stretnutiach si pripísali až štyri nerozhodné výsledky a prehru na trávniku AS Rím. „Partenopei“ sú po 13. kole až na 7. pozícii v ligovej tabuľke, čo predstavuje ich najhorší začiatok sezóny za ostatných desať rokov.

Nelichotivá situácia zvyšuje tlak na trénera Carla Ancelottiho, ktorý sa postavil proti snahám prezidenta klubu Aurelia De Laurentiisa, aby mužstvo pred zápasmi trávilo čas v hotelových izbách. Najvyšší funkcionár spod Vezuva má podľa denníka Gazzetta dello Sport v talóne ďalší nepopulárny krok smerom k hráčom. Plánuje im napariť veľké pokuty, pričom sa očakáva, že finančné postihy sa budú pohybovať v rozmedzí od 25 do 50 % z hrubej mesačnej mzdy jednotlivých hráčov.

Uvedené periodikum dodáva, že brazílsky záložník Allan môže po ostrej výmene názorov s De Laurentiisovým synom Edoardom, kde dokonca hrozila fyzická konfrontácia, počítať s pokutou až 200-tisíc eur. V klube by na týchto sankciách mali „vyzbierať“ údajne až 2,5 milióna eur. Ako ďalej referuje Gazzetta dello Sport, Allanove dni v Neapole sú spočítané a podobne sú na tom aj ďalší hráči vrátane ofenzívnych lídrov – Lorenza Insigneho, Driesa Mertensa a Josého Callejóna.

Viac k témam: pokuty
Zdroj: Webnoviny.sk – V Neapole budú lietať mastné pokuty, Ancelottiho zverenci už vyše mesiaca nevyhrali © SITA Všetky práva vyhradené.