V Bratislave otvorili novú halu, okrem hádzanej sa v nej budú hrať aj ďalšie športy

Ostatné športy Šport

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – V utorok v Bratislave oficiálne otvorili novú športovú halu, ktorá sa nachádza neďaleko štadióna Pasienky. V ostatných mesiacoch už síce hostila viacero duelov, no do života ju uviedli až v auguste. Jej súčasťou je aj expozícia Siene slávy slovenskej hádzanej, do ktorej už uviedli 48 laureátov. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Dvojhala pre všetky druhy halového športu

Tešíme sa z toho, že sa niečo takéto podarilo, lebo za ostatných dvadsať rokov sa športoviská skôr rušili a likvidovali, a to nielen v Bratislave. To, že vznikla nová hala, je jeden z potešujúcich bodov. Rád by som to nazval v rozvoji, ale je to skôr v záchrane športu na Slovensku,“ povedal prezident SZH Jaroslav Holeša a doplnil: „Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR sme predstavili pilotný projekt dvojhaly, ktorá je pre všetky halové druhy športu, nie však iba tímové, ale aj individuálne. Počas týždňa slúži na tréningový proces a počas víkendov na zápasy.“

Hala je majetkom SZH, no nie je vyhradená iba na hádzanú. V januári 2022 sa v nej budú konať tréningy účastníkov majstrovstiev Európy mužov.

Recept pre ostatné mestá

Novú halu v Bratislave privítal aj štátny tajomník pre šport na rezorte školstva Ivan Husár. „Je to super, že sa postavil nový športový stánok. Nachádza sa na mieste, kde je športovísk veľa. Smutné však je, že v minulosti ich tu bolo viac, ale to je trend, ktorý my ako športová obec nemáme šancu ovplyvniť. Pozitívom je multifunkčnosť haly. Bude sa v nej hrať hádzaná, volejbal, florbal a mali by sa v nej objaviť aj gymnasti. Plní trend modernej jednoduchej konštrukcie s rozťahovacími tribúnami,“ poznamenal.

Potešilo to aj prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Antona Siekela. „Teším sa, že myšlienka spred niekoľkých rokov oficiálne dnes uzrela svetlo sveta v reálnej podobe a sme pri otvorení multišportovej haly, z čoho si môže brať príklad nielen Bratislava, ale i celé Slovensko. Je to dôkaz, že keď sa spoja sily a ľudia stoja za tým, čo si predsavzali, tak sa to aj podarí naplniť. Verím, že si nájde svojich športovcov i fanúšikov a ľudia ocenia to, že sa niekto pričinil o to, že tu hala stojí. Som presvedčený, že multišportová hala takého charakteru, ktorá vie okrem tréningov prijať extraligové i mládežnícke kluby v dlhodobých súťažiach, je receptom pre krajské a v nejakom limite aj pre okresné mestá. Svoje zázemie si tu nájdu aj individuálne športy,“ povedal Siekel.

Viac k témam: športová hala
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bratislave otvorili novú halu, okrem hádzanej sa v nej budú hrať aj ďalšie športy © SITA Všetky práva vyhradené.