Úspešný útok proti Chorvátom začína v obrane, hovorí Škriniar pred zápasom kvalifikácie ME 2020

Futbal Šport

12.11.2019 (Webnoviny.sk) – Podľa stopéra slovenskej futbalovej reprezentácie Milana Škriniara musí mužstvo trénera Pavla Hapala v sobotňajšom zápase kvalifikácie ME 2020 v chorvátskej Rijeke proti domácim vicemajstrom sveta podať diametrálne odlišný výkon oproti septembrovému meraniu síl v Trnave. „Vatreni“ v ňom vyškolili Slovákov po výsledku 4:0 a pozíciu favorita budú chcieť potvrdiť aj pred vlastnými fanúšikmi.

„Oproti tomu prvému vystúpeniu s Chorvátmi musíme zmeniť skoro všetko. V defenzíve musíme byť dôraznejší a agresívnejší. To nám v spomenutom zápase od začiatku chýbalo, možno sme mali zo súpera prílišný rešpekt. Musíme to zmeniť. Smerom dopredu potrebujeme ukázať viac,“ povedal Škriniar pre agentúru SITA.

Treba stavať na dobrých veciach

Obranca talianskeho Interu Miláno zároveň podotkol, že keď chcú slovenskí hráči v Chorvátsku uspieť, mali by si vziať pozitívne veci z minulých zápasov proti iným účastníkom kvalifikačnej E-skupiny.

Z nej môžu na budúcoročný kontinentálny šampionát stále postúpiť až štyri mužstvá – Chorvátsko (14 bodov, pozn.), Maďarsko (12), Slovensko (10) a Wales (8).

„Bolo by dobré, keby sme v Rijeke stavali na tých dobrých veciach, možno ani nie tak z duelu s Chorvátskom, ale skôr z toho októbrového s Walesom,“ poznamenal Škriniar.

Kľúčový muž slovenskej defenzívy si uvedomuje, že pri zakladaní útokov bude dôležité správne a rýchle posúvanie lopty v podaní obrancov.

Začína sa to vzadu

„Začína to už od nás vzadu, pretože my, obrancovia, musíme dať tú prvú myšlienku a dobre rozohrávať. Taktiež defenzívna činnosť sa musí začať už hore od útočníkov, čiže tieto veci musíme všetci spoločne zlepšiť,“ dodal.

Škriniar v doterajšom priebehu sezóny 2019/2020 odohral v drese talianskeho zamestnávateľa plnú minutáž tak v domácej ligovej súťaži, ako aj v Lige majstrov.

Na reprezentačnom zraze v Šamoríne vyslovil spokojnosť predovšetkým s počínaním Interu v Serie A, kde Milánčanom patrí po dvanástich kolách priebežná 2. pozícia iba bod za vedúcim Juventusom Turín.

„Čo sa týka Serie A, sme spokojní. Pred reprezentačnou prestávkou sme vyhrali 2:1 nad Veronou, v stretnutí sme dominovali, aj keď nie vždy sa hrá ľahko proti tímom, ktoré sú stiahnuté pred vlastnou bránkou. Juventus to stále vie preklopiť na svoju stranu. Do konca sezóny je však ešte mnoho zápasov. S talianskou ligou vládne v klube spokojnosť, ale v musíme zabrať v Lige majstrov,“ skonštatoval na záver Milan Škriniar.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Úspešný útok proti Chorvátom začína v obrane, hovorí Škriniar pred zápasom kvalifikácie ME 2020 © SITA Všetky práva vyhradené.