Unai Emery už nie je trénerom londýnskeho Arsenalu, väz mu zlomila séria prehier

Futbal Šport

29.11.2019 (Webnoviny.sk) – Výsledková aj herná kríza londýnskeho Arsenalu mala za následok koniec trénera Unaia Emeryho pri mužstve. Štyridsaťosemročnému Španielovi zlomila väz nelichotivá séria siedmich zápasov bez víťazstva, naplno zabrali jeho zverenci zatiaľ naposledy 24. októbra 2019.

Jedenásta prehra v pohárovej Európe

Štvrtková prehra s hráčmi nemeckého Eintrachtu Frankfurt 1:2 bola už jedenásta na európskej pohárovej scéne na domácom Emirates Stadium, z toho šiesta s nemeckým protivníkom.

„Toto rozhodnutie sme prijali na základe výsledkov tímu, ktoré neboli na požadovanej úrovni,“ napísalo vedenie Arsenalu na svojom profile na sociálnej sieti, informuje o tom aj portál BBC. „Unaiovi a jeho kolegom patrí naše najúprimnejšie poďakovanie za neúnavnú prácu v snahe dostať klub opäť na konkurencieschopnú úroveň, ktorú všetci očakávame a vyžadujeme. Unaiovi želáme v budúcnosti veľa úspechov,“ doplnilo vedenie „kanonierov“ na svojom webe.

Arsenal dočasne povedie Ljungberg

Funkciu trénera dočasne preberie doterajší Emeryho asistent, niekdajší skvelý stredopoliar v službách „The Gunners“ Švéd Fredrik Ljungberg. Ako o možnom nástupcovi Emeryho sa v zákulisí spomína meno Nuno Espírito Santo, čo je súčasný tréner Wolverhaptonu Wanderers, jedného zo súperov Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy 2019/2020.

Emery pôsobil v londýnskom veľkoklube 18 mesiacov, keď v máji 2018 nahradil legendárneho Arséna Wengera. Predtým si pripísal niekoľko pozoruhodných úspechov vo viacerých krajinách. S tímom Paríž St. Germain získal francúzsky titul a so španielskym FC Sevilla trikrát zasadol na trón víťaza Európskej ligy.

Zaujímavosťou je, že počas Wengerovej éry sa ani raz nestalo, aby Arsenal nezvíťazil v siedmich súťažných zápasoch v rade. Francúz pritom absolvoval na lavičke Londýnčanov 1235 stretnutí. Zatiaľ najdlhšie čakal anglický tím na víťazstvo v roku 1992 pod Georgeom Grahamom (8 duelov, pozn.).

Ďalším nelichotivým faktom je, že Arsenal momentálne čaká na trojbodový zápis v Premier League od 6. októbra.

Viac k témam: Arsenal FC, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Unai Emery už nie je trénerom londýnskeho Arsenalu, väz mu zlomila séria prehier © SITA Všetky práva vyhradené.