Ukradli ocenenie Krištáľové krídlo pre Petru Vlhovú, organizátori podali trestné oznámenie

Ostatné športy Šport

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská lyžiarska hviezda Petra Vlhová zatiaľ nemá svoje Krištáľové krídlo, keďže podľa informácií od organizátorov zmizlo. Dvadsaťštyriročná Liptáčka bola pred dvoma týždňami jednou z laureátok prestížneho ocenenia.

Laureátka v kategórii šport

Trojnásobná medailistka z minuloročných majstrovstiev sveta vyhrala v kategórii šport, ale na slávnostnom galavečere chýbala, keďže v ten deň súťažila v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Jej cenu prevzal prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

„Prosíme o vrátenie sošky ocenenia Krištáľové krídlo, ktorú niekto ukradol po skončení galavečera zo zákulisia,“ vyzývajú organizátori na sociálnej sieti a pridali aj ďalšie informácie: „Krištáľové krídlo podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý v nedeľu 9. februára 2020 odcudzil sošku ceny Krištáľové krídlo z priestorov Slovenského národného divadla. Odcudzená soška patrí Petre Vlhovej, ktorá sa stala laureátkou v kategórii Šport.“

Fotogaléria: Petra Vlhová

Celkovo trinásť slovenských osobností získalo prestížne ocenenie Krištáľové krídlo, ktoré udeľujú za mimoriadne úspechy vo svojom odbore či odvetví. Odborná porota vyhlásila víťazov v desiatich kategóriach vrátane športu.

Zmizla počas likvidácie

Po skončení galavečera sa hostia pobrali na recepciu, počas ktorej technici a pomocný personál SND začali likvidovať pódium a všetky technické zariadenia, ktoré slúžili počas prenosu.

Soška sa nachádzala v zákulisí a zmizla počas tejto likvidácie. Autormi sošky sú akademický sochár Ján Ťapák a dizajnér skla a akademický sochár Patrik Illo.

„Oceňovanie osobností Krištáľovým krídlom má svoju dlhoročnú tradíciu a veľmi ma mrzí, že sa soška ocitla v nesprávnych rukách. Pochopiteľne, tu nejde len o finančnú škodu, a preto sme sa rozhodli podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Ak už bol dôvod krádeže akýkoľvek, verím, že páchateľ Krištáľové krídlo vráti,“ objasnila výkonná riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala, citoval ju web startitup.sk.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: krádež, Krištáľové krídlo, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukradli ocenenie Krištáľové krídlo pre Petru Vlhovú, organizátori podali trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.