UEFA pripravuje odloženie tohtoročných majstrovstiev Európy, tvrdí funkcionárka z FIFA

Futbal Šport

14.3.2020 (Webnoviny.sk) – Členka Rady Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Talianka Evelina Christillinová potvrdila, že Európska futbalová únia (UEFA) v súčasnosti aktívne pracuje nad odložením ME 2020.

Euro by sa malo hrať 12. júna do 12. júla 2020, no šírenie koronavírusu po celom „starom kontinente“ robí v tomto smere škrt organizátorom. Aktuálne je totiž odložená väčšina európskych líg.

„Pracujeme na presune Eura 2020,“ cituje Christillinovú taliansky novinár Nicolo Schira na svojom twitteri, informuje o tom ruských Championat.com.

Francúzsky denník L’Équipe už skôr priniesol dohad, že UEFA preusnie ME 2020 na rok 2021, oficálny verdikt v tomto smere by mal padnúť v utorok 17. marca.

Na COVID-19 po celom svete podľahlo už viac ako 5-tisíc osôb, nakazených koronavírusom bolo už viac ako 150-tisíc osôb. Slovensko má aktuálne potvrdených 44 prípadov, zatiaľ bez obetí na životoch.

Viac k témam: COVID-19, FIFA, Koronavírus, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA pripravuje odloženie tohtoročných majstrovstiev Európy, tvrdí funkcionárka z FIFA © SITA Všetky práva vyhradené.