Tri zápasy Serie A boli odložené, dôvodom sú obavy zo šírenia koronavírusu

Futbal Šport

23.2.2020 (Webnoviny.sk) – Koronavírus opäť zasiahol aj do športového diania. Taliansky premiér Giuseppe Conte na sobotňajšej tlačovej konferencii oznámil, že pre obavy zo šírenia koronavírusu budú v Taliansku pozastavené všetky športové udalosti, ktoré sa v nedeľu mali odohrať v regiónoch Lombardsko a Benátsko.

V dôsledku toho boli odložené aj tri zápasy najvyššej futbalovej súťaže na Apeninskom polostrove.

Množstvo zápasov odložili

Starosta Milána Giuseppe Sala informoval o odložení zápasu Inter Miláno – Sampdoria Janov a takisto sa v nedeľu neuskutočnia ani stretnutia Atalanta – Sassuolo a Hellas Verona – Cagliari. Zvyšné tri zápasy sa odohrajú v pôvodnom termíne.

V sobotu bolo z bezpečnostných dôvodov odložených 42 futbalových zápasov v amatérskych a mládežníckych súťažiach a tiež sa neuskutočnil ani druholigový súboj Ascoli – Cremonese.

Taliansko má najviac nakazených

V súčasnosti má Taliansko potvrdených viac prípadov nakazenia koronavírusom ako ktorákoľvek iná európska krajina.

Dvaja ľudia už prišli o život a u ďalších 79 sa vyskytli príznaky nakazenia. Najviac ich je v spomenutých regiónoch – Lombardsko (47) a Benátsko (17). V Taliansku sú dokonca celé oblasti, v ktorých sú zatvorené úrady a školy.

Viac k témam: COVID-19, koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Tri zápasy Serie A boli odložené, dôvodom sú obavy zo šírenia koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.