Trénerka Hejková patrí medzi špičku basketbalovej Euroligy, najlepším koučom Španiel Lapeňa

Ostatné športy Šport

26.4.2020 (Webnoviny.sk) – Úspešná slovenská basketbalová trénerka Natália Hejková sa dostala medzi najlepších koučov Euroligy žien. V ankete o najlepšieho kormidelníka roka tejto európskej pohárovej súťaže ženských sa umiestnila na 4. pozícii.

Ocenenie získal Víctor Lapeňa, ktorý doviedol Fenerbahce Öznur Kablo Istanbul k prvenstvu v základnej B-skupine a postupe do play-off Euroligy, ktorá sa v sezóne 2019/2020 nedohrala pre pandémiu koronavírusu. Informoval o tom portál www.fiba.basketball/europe.

Štyridsaťpäťročný Španiel má za sebou prvý ročník pôsobenia na lavičke istanbulského tímu, s ktorým dosiahol v základnej časti bilanciu 11 víťazstiev – 3 prehry a vo štvrťfinále viedli jeho zverenky nad francúzskym Bourgues 1:0 na zápasy.

Lapeňa bol najlepší v hlasovaní trénerov (tu spolu s Georgiosem Dikaiulakosom z Orenburgu, pozn.), médií i fanúšikov. Hráčky Fenerbahce sa prezentovali ofenzívnym basketbalom a zároveň inkasovali najmenej bodov zo všetkých účastníkov súťaže.

Slovenka Hejková doviedla hráčky ZVVZ USK Praha do play-off s bilanciou 12 – 2 ako druhé najlepšie družstvo základnej časti po Jekaterinburgu. V hlasovaní jej najväčšiu dôveru prejavili novinári, ktorí ju zaradili na 2. miesto. Podľa hlasovania trénerov bola tretia a podľa fanúšikov štvrtá, čo bolo aj jej konečné umiestnenie v ankete.

Kouč roka v Eurolige žien

výsledky ankety

1. Víctor Lapeňa (Fenerbahce Öznur Kablo), 2. Georgios Dikaioulakos (Nadežda Orenburg), 3. Thibaut Petit (BLMA), 4. Natália Hejková (ZVVZ USK Praha), 5. Miguel Méndez (UMMC Jekaterinburg)

Viac k témam: Euroliga basketbalistiek
Zdroj: Webnoviny.sk – Trénerka Hejková patrí medzi špičku basketbalovej Euroligy, najlepším koučom Španiel Lapeňa © SITA Všetky práva vyhradené.