Tréner Vrba doplatil na slabšie výsledky a v Plzni definitívne končí

Futbal Šport

16.12.2019 (Webnoviny.sk) – Tréner Pavel Vrba definitívne končí pri futbalovom tíme FC Viktoria Plzeň, v ktorom zväčša úspešne pôsobil s krátkymi prestávkami od roku 2008. Informuje o tom oficiálny web západočeského klubu.

Vedenie Viktorie je nespokojné s výkonmi mužstva v ostatných týždňoch a pristúpilo k zmene na poste hlavného trénera.

Novým kormidelníkom „červeno-modrých“ by sa podľa portálu iDNES.cz mal stať Slovák Adrián Guľa, momentálne tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

16-bodové manko na Slaviu

Plzni síce patrí druhá priečka v tabuľke najvyššej českej súťaže, ale manko na lídra Slaviu Praha je až 16-bodové a mužstvo pod vedením Vrbu sa v aktuálnej edícii výraznejšie nepresadilo ani na európskej pohárovej scéne.

„S trénerom Vrbom sme viedli otvorenú a serióznu debatu o budúcnosti. Dostal tiež veľmi zaujímavú ponuku zo zahraničia, ktorú sa rozhodol prijať. Výsledkom rokovanie je, že naše cesty sa teraz rozídu,“ uviedol na oficiálnom klubovom webe generálny manažér klubu Adolf Šádek.

Prebiehajú rokovania

Na margo možnej náhrady Šádek doplnil: „Prebiehajú isté rokovania a cieľom je predstaviť nového kouča ešte pred koncom roka, aby sme pri štarte zimnej prípravy 6. januára 2020 boli kompletní.“

Vrba v minulosti trénersky legionárčil v slovenských kluboch Matador Púchov a MŠK Žilina, „pod Tatrami“ zastával tiež pozíciu asistenta trénera národného mužstva.

Okrem toho si vyskúšal aj angažmán v ruskom Anži Machačkala. Ďalšou zastávkou 56-ročného rodáka z Přerova bude bulharský Ludogorec Razgrad, s ktorým sa dohodol na 2,5-ročnej zmluve.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Vrba doplatil na slabšie výsledky a v Plzni definitívne končí © SITA Všetky práva vyhradené.