Tomáš Berdych oznámi rozhodnutie, ktoré sa očakávalo

Šport Tenis

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Český tenista Tomáš Berdych čoskoro oficiálne ukončí svoju profesionálnu kariéru. Podľa slov jeho otca Martina oznámi 34-ročný rodák z Valašského Meziříčí odchod zo scény v sobotu v londýnskej O2 Arene, kde momentálne prebieha prestížny Turnaj majstrov.

Ukončenie kariéry sa očakávalo

V ostatných sezónach trápili niekdajšieho štvrtého hráča rebríčka ATP zdravotné problémy a dá sa povedať, že ukončenie jeho kariéry sa očakávalo.

Tomáš Berdych odohral svoj posledný zápas na dvorcoch vo Flushing Meadows v New Yorku. Na augustovom US Open stroskotal už v prvom kole, keď nestačil na 19-ročného domáceho hráča Jensona Brooksbyho.

V roku 2010 si zahral finále Wimbledonu

Po tomto zápase skonštatoval, že nie je príliš reálne, že by sa v New Yorku predstavil aj v roku 2020 a priznal aj spomenuté zdravotné ťažkosti. „Nemôžem podávať, ani poriadne sa ohnúť, čo je v tenise dosť ´blbé´. Nie som schopný sa ani hýbať,“ cituje Berdycha portál sport.cz.

Do Londýna, kde sa uskutoční rozlúčka s tenisovou kariérou Tomáša Berdycha, vycestujú aj jeho rodičia. „Myslím si, že v sobotu to bude parádna bodka,“ povedal pre denník Blesk otec jedného z najlepších českých tenistov v ére samostatnosti. Berdych si v roku 2010 zahral finále Wimbledonu, v ktorom podľahol Rafaelovi Nadalovi.

Na konte má 13 titulov na hlavnom okruhu ATP a ďalších 19 finálových účastí. Úspešný bol aj v reprezentačných farbách, keď sa v rokoch 2012 a 2013 podieľal na triumfoch Česka v Davisovom pohári.

Viac k témam: Nitto ATP Finals v Londýne, Turnaj majstrov, ukončenie kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš Berdych oznámi rozhodnutie, ktoré sa očakávalo © SITA Všetky práva vyhradené.