Tipsport liga ostane bez majstra, Banskej Bystrici odobrali kontroverzný titul

Hokej Šport

31.3.2020 (Webnoviny.sk) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v utorok zrušil rozhodnutie Ligovej rady SZĽH, ktorá za sezónu 2019/2020 udelila majstrovský titul hokejistom Banskej Bystrice. Informáciu o tom prinieslo vedenie „baranov“ na svojom oficiálnom webe.

Rozhodnutie akceptujeme a sme radi, že ukončilo traumatizáciu najmä športovej verejnosti vyvolanú svojím prvým rozhodnutím. Rýchla, okamžitá a pohotová reakcia VV SZĽH zabránila znevažovaniu mena nášho klubu a vytváraniu dojmu, že sme si titul pridelili sami,“ uvádza sa na webe klubu HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Verdikt Ligovej rady SZĽH z 12. marca o udelení titulu pre tím spod Urpína napriek predčasne ukončenej sezóne vyvolal búrku nevôle aj posmešných reakcií na viacerých frontoch. „Faktom však ostáva, že sme trojnásobní majstri SR v ľadovom hokeji. Počas tejto predčasne ukončenej sezóny sme do toho dali všetko a môžeme len skonštatovať – Vyhrali sme všetko, čo sa dalo! Vyššia moc rozhodla, že sme nemohli vyhrať všetko, čo sme chceli,“ napísali zástupcovia klubu za Banskej Bystrice na svojom webe.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Tipsport liga ostane bez majstra, Banskej Bystrici odobrali kontroverzný titul © SITA Všetky práva vyhradené.